Jak używać ciśnieniomierza, jak odczytywać otrzymany wynik

Jak używać ciśnieniomierza, jak odczytywać otrzymany wynik

Ciśnieniomierz czyli akcesorium jakie profesjonalnie określane jest sfigmomanometrem. Ciśnieniomierz to przyrząd, którego funkcją jest test tętniczego ciśnienia krwi czyli ciśnienia.

Właściwe ciśnienie krwi to bardzo istotna rzecz albowiem, jego zakłócenia mogą wywoływać wiele chorób. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, iż obniżenie ciśnienia może dostarczyć ogromną ulgę w wielu dolegliwościach. Ciśnieniomierz to sprzęt, jaki w niezwykle banalny sposób sprawdzi nasze ciśnienie a tymże samym da nam odpowiedź czy to akurat ono jest przyczyną naszych zaburzeń.

Rodzaje ciśnienia tętniczego u ludzi:

Mierząc ciśnienie otrzymujemy zawsze dwie wartości, pierwsza z nich przekazuje nam jakie mamy ciśnienie skurczowe, drugie zaś jest to ciśnienie rozkurczowe. Ciśnieniomierz, szczególnie ten średnio zawodowy, jaki nabywamy do korzystania w warunkach domowych, często może nas oszukać, dlatego warto test tenże wykonać dwukrotnie, żeby posiadać gwarancję, iż otrzymany wynik jest prawdziwy.

Ciśnienie skurczowe jest to ta wyższa wartość, jego maksymalna liczba to 120, jeżeli właśnie taka liczba ukarze się naszym oczom podczas pomiaru ciśnieniomierzem to możemy być dumni z swojego ciśnienia skurczowego. Ciśnienie rozkurczowe to ta niższa wartość, przeważnie jest ona bardziej bagatelizowana, nawet jeżeli nie mieścimy się w granicy. U zdrowego człowieka najlepiej jest jeżeli ciśnienie rozkurczowe ma 80.

Apteczka w każdym mieszkaniu powinna być zaopatrzona w ciśnieniomierz, jego nabytek nie jest jakimś ogromnym obciążeniem, standardowy ciśnieniomierz naramienny do warunków domowych możemy bez kłopotu nabyć do 100 zł, jest to kwota, jaka u ludzi chorujących na nadciśnienie może uratować nam nawet życie.

Znamy już optymalne wskazanie ciśnieniomierza, kiedy jednakże należy się przestraszyć, bo oczywiście nie jest to wtedy gdy uzyskane ciśnienie jest o 10 mm Hg za niskie albo też za wysokie.

Zdecydowanie należy zapisać się do doktora jeżeli ciśnieniomierz będzie wskazywał ciśnienie skurczowe ponad liczby 160, natomiast ciśnienie rozkurczowe ponad wartości 100. Jeśli uzyskany test przekroczy podane liczby jest to sygnał, że naszym zdrowiem może być coś nie dobrze i trzeba wykryć zarówno co doprowadziło podwyższenie ciśnienia jak również za pomocą głównie pigułek zredukować owe liczby. Zasadniczymi objawami nadciśnienia są:

  • bóle głowy w strefach potylicy
  • bezsenność
  • zawroty głowy
  • kłopoty z widzeniem
  • krwotoki z nosa

Symptomów jest o wiele więcej, wyżej przytoczone są jednakże głównie napotykane u ludzi chorujących na nadciśnienie.

Podobne artykuły

Jak sprawdzić firmę oferującą usługi remontowe?

Jak zweryfikować firmę, która zaoferowała nam wykonanie usług ...

Niedrogie materiały budowlane

Dużo osób stawiając dom chce obniżyć jak największe ilości ...

Nowoczesne obrączki

Spora część osób wybierając obrączki wyszukuje wzorów ...

Kapelusze wracają do łask

Mimo, iż wiele osób twierdzi że era kapeluszy bezpowrotnie ...