Osuszenie ściany to skuteczna metoda na walkę z zawilgoceniem

Osuszenie ściany to skuteczna metoda na walkę z zawilgoceniem

Zapewne mnóstwo osób musiało już walczyć z zawilgoceniem ścian w swoich domach oraz mieszkaniach, na nieszczęście dosyć niejednokrotnie nieskutecznie.

Jest to problem który objawia się szczególnie w starym budownictwie, gdzie nie jest zagwarantowana i wykonana odpowiednia izolacja, trzeba wtedy jak najszybciej zdecydować się na osuszanie ścian. Na temat tej metody walki z wilgocią można powiedzieć tylko tyle, iż jest efektywna oraz adekwatna do tego celu, nie chodzi jednak tylko o usunięcie wilgoci ze ścian. Trzeba jak najszybciej zdusić go w przysłowiowym zarodku, jednak znaleźć przede wszystkim powód tego stanu rzeczy, może to być brak wspomnianej izolacji lub jej uszkodzenie, ewentualnie dosyć mokre grunty, na których znajdują się fundamenty tego budynku.

W niektórych przypadkach wykonujemy również otwory drenażowe, w gruncie rzeczy tylko po to, by zagwarantować fundamentom i samej konstrukcji, właściwe warunki.

Oczywiście jest kilka sposobów oraz metod osuszania ścian, zwykle spotykane to inwazyjne oraz nieinwazyjne, rozróżnia je przede wszystkim sposób, przeprowadzania tego zabiegu. Nieinwazyjna metoda jak sama nazwa wskazuje jest bardzo prosta, stosuje się tylko właściwe urządzenie, którym jest nagrzewnica, powietrze o stosownej temperaturze, skutecznie walczy z wilgocią. Druga wspomniana metoda, czyli inwazyjna oparta jest o wywiercenie stosownej ilości otworów, później usuwa się z nich skroploną wodę oraz adoptuje dostępne na rynku środki hydrofobowe.

Jeśli na ścianach naszego domu lub mieszkania ewentualnie innej nieruchomości, dostrzegliśmy pierwsze objawy wilgoci, to powinniśmy reagować niemal natychmiast.

Nie decydujmy się na zakup nieskutecznych i drogich materiałów których działanie ma zagwarantować nam samodzielną walkę z wilgocią, ich zadaniem jest tylko chwilowe ukrycie jej pod ochronną warstwą, która dosyć szybko zniknie. Niezbędne jest w takim momencie skorzystanie z wsparcia przedsiębiorstwa, która świadczy tego typu usługi, dysponuje również stosownym co do tego sprzętem, czyli wspomnianą nagrzewnicą.

Podobne artykuły

Kapelusze wracają do łask

Mimo, iż wiele osób twierdzi że era kapeluszy bezpowrotnie ...

Gdzie kupić łóżeczko dla dziecka?

Nasza firma już od wielu pokoleń zajmuję się produkcją różnego ...

Jak używać ciśnieniomierza, jak odczytywać otrzymany wynik

Ciśnieniomierz czyli akcesorium jakie profesjonalnie określane jest ...

Jakie farby warto użyć na nasze ściany?

Jakie farby zastosować oraz użyć na nasze ściany? Czym kierować się ...